Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka s.c.

Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka s.c. • Diagnoza si wrocław

Nazwa Firmy: Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka s.c.

Adres: Korfantego 11

Miasto: Wrocław

Kod-pocztowy: 53-021

Telefon: 724363830

Adres strony: https://zmyslek-si.pl/Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Każde dziecko naturalnie dąży do rozwoju i aktywnie poszukuje doznań sensorycznych, które pochodzą m.in. z ruchu oraz dotyku, czyli z układu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego. Te tendencje są widoczne na co dzień w różnych aktywnościach, jakie dzieci podejmują.

W związku z tym celem terapii SI jest stymulowanie układu nerwowego, aby poprawić jego zdolność do przetwarzania informacji. W ramach terapii dzieci są narażane na różnorodne bodźce w sposób kontrolowany i zorganizowany, co ma na celu pobudzenie mózgu do efektywniejszego przetwarzania tych informacji. Taki podejście umożliwia poprawę procesów poznawczych oraz funkcji motorycznych, emocjonalnych i behawioralnych u najmłodszych, którzy zmagać się mogą z zaburzeniami integracji sensorycznej.

Diagnoza SI we Wrocławiu obejmuje m.in. testy i obserwację zachowania dziecka. Na tej podstawie terapeuta może indywidualnie dobrać odpowiednie bodźce sensoryczne oraz metody terapeutyczne, które będą najefektywniejsze dla danego dziecka.

Data dodania: 01-02-2024
Nie zamieszczono jeszcze komentarzy.


Firmy w pobliżu

Gabinety specjalistyczne Psychiatra - Psychoterapeuta - Psycholog
http://www.psychiatrapsychoterapeuta.pl/

HI TEC NUTRITION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
https://blade-supplements.com/